Na this thing dey make me vex for this abroad Nige..

Na this thing dey make me vex for this abroad Nigerians

$28 will buy 2 tubers in US
N10k will buy 2 tubers in 9ja

2 to 3 hrs work in US can buy the yam
2 to 3 hrs work in 9ja will not give you 10k.

They will not bring the prize of eggs, chicken, milk, and others that are cheap over there. Oversabi people

image
 
Tips